Zabawy z mamą i tatą

Pod tym hasłem 18 listopada br. w Publicznym Przedszkolu nr 2
odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci i rodziców z grupy "Jeżyki".
Podczas wspólnej zabawy rodzice i dzieci mogli lepiej poznać się i pogłębić wzajemne relacje. Nauczycielki przygotowały szereg zabaw bazujących na
metodzie "Ruchu rozwijającego" i pedagogice zabawy. Dużą atrakcję stanowiły dla dzieci chusta animacyjna oraz zabawy przy muzyce, w których rodzice chętnie wzięli udział. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wspólnej, aktywnej zabawy. Dzięki ćwiczeniom ruchowym opartym na metodzie Weroniki Sherborne, przedszkolaki mogły współpracować z rodzicami i rówieśnikami, zwiększył poczucie pewności siebie i bezpieczeństwa. Integracyjna forma spotkania sprzyjała dobrej zabawie i pozwoliła miło spędzić czas. Towarzyszyła mu przyjazna atmosfera pełna radości i swobody. Spotkanie dla dzieci i rodziców zorganizowały nauczycielki z grupy IV Bożena Kowalska, Aleksandra Zielińska, Katarzyna Liberacka.

Tekst: nauczycielki B.K., A.Z., K.L.