Zajączki

„Zajączki” to my:

W grupie jest 25 dzieci- 13 dziewczynek i 12 chłopców. Mamy 4 i 5 lat. Do przedszkola chodzimy już drugi rok, a niektórzy z nas nawet trzeci. Jesteśmy pogodni, radośni i ciekawi wszystkiego, co nas otacza. Chcemy uczyć się, a przede wszystkim pragniemy się bawić i cieszyć z naszego dzieciństwa. Poprzez zabawę poznajemy świat, jego zasady, prawa i normy, których uczymy się przestrzegać, by żyć w zgodzie z innymi ludźmi i z przyrodą. Poprzez zabawę i spontaniczną twórczość wyrażamy swobodnie swoje uczucia i przeżycia. Lubimy rysować, malować, śpiewać piosenki, recytować wiersze, ćwiczyć oraz wymyślać różne opowieści. Lubimy także chodzić na spacery, bawić się na przedszkolnym placu zabaw oraz chętnie bierzemy udział w wycieczkach i zajęciach kulturalnych. Głowę mamy pełną pomysłów!

„Zajączki” Władysław Broniewski

Zajączki, zajączki, zajączki

skakały przez pola i łączki.

Stanęły pod laskiem i patrzą,

jak dzieci się bawią i skaczą.

A dzieci podały im rączki

i z dziećmi skakały zajączki.