Zdrowo jemy

Tematyka żywienia jest jednym z ważnych zagadnień zdrowotnych poruszanych w przedszkolu. Bardzo często w przedszkolu, jak i zapewne w domu spotykamy się z problemem „niejadków”.  Często  trudno przekonać dzieci do spożywania owoców i warzyw. Dzieci mówiąc: „nie lubię” niejednokrotnie nie znając jeszcze danej potrawy  nie mają ochoty próbować jej.

W związku z tym dzieci z grupy IV „Myszki” podjęły wielkie wyzwanie, samodzielnie przygotowały sałatkę warzywną. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy zabrali się do działania. Zadanie, które początkowo sprawiało wrażenie trudnego, zostało opanowane przez dzieci do perfekcji. Krojenie warzyw prawdziwym nożem, było dużym wyzwaniem, z którego dzieci wywiązały się bez szwanku… dużo radości było przy obieraniu jajek i doprawianiu sałatki. Można śmiało powiedzieć, że zadanie dzieci wykonały doskonale. Sałatka była bardzo smaczna o czym przekonały się same dzieci i panie, które zostały poczęstowane pyszną sałatką. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję sałatki z apetytem.

Samodzielne przygotowanie posiłku to doskonała okazja do podejmowania  odpowiednich nawyków żywieniowych oraz utrwalenie wiadomości o zdrowym odżywianiu.

J.S-Sz