Zdrowo - owocowo

Przedszkolaki z grupy JEŻYKI uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, z pysznych owoców i warzyw przygotowały soki owocowo - warzywne.

Dzieci rozpoczęły od zgromadzenia potrzebnych zapasów, zapoznały się z działaniem sokowirówki i zasadami bezpieczeństwa podczas przygotowania soku. Następnie przedszkolaki pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do praktycznego działania. Taki sok zrobiony na oczach dzieci był wielką atrakcją, zwłaszcza, że Jeżyki same wybierały owoce, które miały być częścią ich napoju. Praca przebiegała bardzo sprawnie i w miłej atmosferze.

Wszystko smakowało wybornie!!!

Dzieci spisały się wspaniale!

Celem tych zajęć była integracja grupy oraz zachęcenie do spożywania owoców i warzyw pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów odżywczych i zdrowotnych.

M.Ch.