Święto Pluszowego Misia

Pluszowe misie towarzyszą dzieciom od stuleci. Dzień 25 listopada został ustanowiony Światowym Dniem Pluszowego Misia. To sympatyczne święto po raz pierwszy było obchodzone również w Zespole Szkól Nr 3 – 23 listopada 2012. Spotkanie przygotowała nauczycielka z grupy V.

Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swoje pluszowe misie. Zabawę rozpoczęliśmy od poznania historii pluszowego misia. W rytmie muzyki dzieci prezentowały swoje przytulani. Miały okazję odgadywać tytuły piosenek o misiach, układać puzzle, brać udział w konkursach o misiach. Smaczną częścią spotkania było zlizywanie miodku z talerzyka. Składaliśmy naszemu pluszakowi życzenia z okazji jego święta. Nie zabrakło tańców przy muzyce dziecięco-dyskotekowej. Na zakończenie zabawy każdy z uczestników otrzymał z rąk Pani dyrektor Marioli Zielińskiej słodki upominek.

Dla dzieci spotkanie to było sympatycznym wydarzeniem, w którym miś był głównym bohaterem. Ta zabawka jest nie tylko przytulaną ale również towarzyszem i przyjacielem każdego dziecka, bo trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia.