Zbliża się do nas wielkimi krokami Dzień Babci i Dziadziusia.
O tym dniu pamięta każdy wnuczek i wnusia.
My-Przedszkolaki z Krasnala również pamiętamy,
dlatego z tej okazji wystrzałową niespodziankę dla Was mamy.
Przybądźcie do nas z uśmiechami, żeby zabawić się razem z nami

Koncert muzyki pop

Nowy rok rozpoczęliśmy koncertem muzyki rozrywkowej pt. ,,MAŁA HISTORIA MUZYKI POP”.W programie usłyszeliśmy znane piosenki z dziejów muzyki rozrywkowej, piosenki dla dzieci jak i współczesne przeboje muzyki popularnej.

Zespół  zagrał w składzie: gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja, instrumenty klawiszowe, wokal.

Świąteczne pierniczki

Przedszkolaki z PP2 zgodnie z tradycją upiekły pyszne pierniczki oraz świąteczne ciasto.

Praca w poszczególnych grupach przebiegała bez trudu. Dzieci z zaangażowaniem mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej receptur. Jednak najwięcej satysfakcji sprawiło wszystkim wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek.

Następnie słodkie wypieki piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków przypominając, że święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami.

Zabawa była wspaniała!

Wigilia

Tuż przed świętami, 19 grudnia 2018r. Dzieci z PP2 wraz z paniami zasiadły do wigilijnego stołu.

W tym szczególnym dniu, odświętnie ubrani rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach świątecznych w naszych domach.

W magicznej atmosferze przedszkolaki dzieliły się opłatkiem życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt. Na uroczyście nakrytym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnych potraw. Dzieci z ochotą smakowały barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę z grochem, rybę smażoną, słodkie pierniczki.

Każde spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd.

Takie wyjątkowe chwile pogłębiają wzajemne relację pomiędzy rówieśnikami oraz utrwalają wiedzę na temat zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

Aleja Aniołów

Dnia 19 grudnia 2018r. w PP2 odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pod hasłem ,,Aleja Aniołów”.

Wszystkim rodzicom i dzieciom dziękujemy za zaangażowanie w projekt, za wkład i czas spędzony rodzinnie przy wykonywaniu działań plastycznych.

Życzenia świąteczne

Wszystkim Dzieciom oraz ich Rodzicom,

ciepłych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia,

wielu niepowtarzalnych chwil spędzonych razem

oraz realizacji wszystkich planów w Nowym Roku 2019

życzy

Dyrektor i pracownicy Publicznego Przedszkola nr 2

Koncert Kolęd

Wspólne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów świąt Bożego Narodzenia. Dnia 3 grudnia br. PP2 odwiedzili muzycy z agencji artystycznej ,,Promocja”. Goście zaprezentowali młodej publiczności przepiękne kolędy i pastorałki. Dzieci poznały także krótką historię każdego utworu zagranego podczas koncertu. Dziękujemy za wspaniały występ, dzięki któremu mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt.