Zapraszamy!!!

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w konkursie Bożonarodzeniowym pt.,,Aleja Aniołów” Technika wykonania prac jest dowolna, według pomysłów uczestników. Pracę prosimy składać u wychowawców grup do dnia 5 grudnia 2018rRozstrzygnięcie zaś, nastąpi w dniu 14 grudnia 2018rDla wszystkich uczestników konkursu przewidziane są nagrody. Prace dostarczonepo terminie nie będą brane pod uwagę (ze względu na zamówione wcześniej upominki). Życzymy dzieciom i rodzicom miłej i twórczej zabawy.

Konkurs w PP5

Na „I KONKURSIE PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ” w PP nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim,

nasze przedszkole reprezentowały dzieci z gr.IV: Weronika, Matylda, Błażej, Robert.

Przedszkolaki zaprezentowały układ ruchowy do piosenki”Jesteśmy Polką i Polakiem”.

Jesteśmy dumne z naszych”Biedroneczek”.

100lecie

Akcja „Rekord dla Niepodległej”.

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Dzień Pszczółki

„My jesteśmy pszczółki małe bzz, bzz, bzz”

Dnia 26 października 2018r., w naszym przedszkolu odbyło się święto z okazji „Dnia pszczółki i dyni”. Grupa I „Pszczółki” zaprezentowała dla całego przedszkola swój pierwszy, krótki program artystyczny.

Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o pszczołach. Zostali nagrodzeni słodkim uśmiechem i burzą oklasków. Następnie głos zabrali zaproszeni przez grupę I „Pszczółki” goście, Jolanta i Jarosław Krywoniuk. Państwo Krywoniuk zajmują się hodowlą pszczół i o pszczołach wiedzą wszystko. Pan Jarosław pokazał dzieciom strój pszczelarza, dzieci miały okazję go przymierzyć i obejrzeć z bliska. Następnie dzieci oglądały ozdoby wykonane z wosku oraz plastry, na których pracują pszczoły robotnice. Pan Jarosław przybliżył dzieciom podstawowe wiadomości dotyczące życia pszczół, jakie kwiaty są miododajne i wiele innych ciekawostek.

Na zakończenie spotkania, każda grupa dostała od zaproszonych gości słoiczek miodu- palce lizać.

Bardzo dziękujemy państwu Krywoniuk za spotkanie,

Przedszkolacy z PP 2.

„KRASNAL” pomaga Braciom Mniejszym z Nowego Dworu Maz.

TEKST I FOTO K.G.

5 października przedszkolaki z PP 2 „Krasnal” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym, w każdej z grup, przeprowadzono prelekcję na temat właściwego traktowania zwierząt, konieczności zapewnienia opieki i godnych warunków do życia oraz odpowiedzialności za nie. Zajęcia miały na celu uwrażliwianie dzieci na losy zwierząt i kształtowanie pozytywnego stosunku do nich.

Światowy Dzień Zwierząt w naszej placówce był także dniem rozpoczynającym akcję zbierania karmy, koców, zabawek i innych akcesoriów dla podopiecznych schroniska w Nowym Dworze Maz., prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.

DRODZY RODZICE!!!

Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI.

9 LISTOPADA 2018 /PIĄTEK/

NASZE PRZEDSZKOLAKI WEZMĄ UDZIAŁ                              W UROCZYSTYCH OBCHODACH 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

BARDZO PROSIMY ABY W TEN DZIEŃ DZIECI PRZYSZŁY DO PRZEDSZKOLA UBRANE NA                       BIAŁO-GRANATOWO.

Dzień Edukacji Narodowej

12 listopada grupa V  Misie wraz z paniami przygotowały uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci przedstawiły bogaty program pt. ,,Nasza Pani jest kochana”. Składał się on z życzeń, podziękowań i piosenek na cześć wszystkich Pań. Zabawnym akcentem tej wspaniałej uroczystości był skecz pt. ,,Która Pani jest najlepsza?” Dzieci świetnie odegrały kłótnię dotyczącą pytania w.w. ,żeby na koniec stwierdzić,  iż wszystkie panie są najlepsze , każda dla swojej grupy. Kolejna atrakcją przygotowaną specjalnie na ten dzień  był pięknie odtańczony taniec do utworu Waka , Waka okraszony kolorowymi pomponami oraz ilustracja żywiołowego utworu muzycznego za pomocą drewnianych pałeczek. To było coś! Nikt się tego nie spodziewał. Można by rzec, że wszystkich wbiło w krzesła. Wreszcie na sam koniec dzieci wręczyły prezenty dla wszystkich Pań i pracowników przedszkola. Były to urokliwe, malutkie świeczniki znikające jesienne wieczory. Pani dyrektor serdecznie podziękowała grupie V i wszyscy w dobrych humorach wróci do sal.