Akademia Małego Smakosza

Na kształtowanie się zasad żywieniowych dzieci w znaczącym stopniu wpływa ich środowisko rodzinne, a także przedszkole. Od rodziców i wychowawców oczekuje się podejmowania określonych działań sprzyjających formowaniu się u dzieci prawidłowych postaw i nawyków żywieniowych, które będą rzutować na ich rozwój i stan zdrowia. Dlatego też chcemy przekonać naszych najmłodszych, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywny styl życia.

Jesteśmy pewni, że nawet niejadek nie oprze się pachnącym potrawom, jeżeli wcześniej sam je przygotuje. Nie od dziś, bowiem wiadomo, że dzieci zaczynają jeść, kiedy same zaczynają gotować. Nasze przedszkolaki podczas zajęć w ,,Akademii Małego Smakosza” poznają tajniki kuchni polskiej i nie tylko. Będą próbowały swych sił w: krojeniu produktów, pieczeniu babeczek, przygotowaniu soków, wałkowaniu ciasta, mieszaniu składników, obieraniu owoców, itp. Przez cały rok szkolny raz w miesiącu będą odbywały się śniadania w formie szwedzkiego stołu. Dzieci będą miały do wyboru: warzywa, sery, wędlinę, jajka i same będą komponowały swoją kanapkę, którą na pewno chętniej zjedzą.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym zajęciom przedszkolaki będą wiedziały, jak wiele potraw można wyczarować z warzyw, owoców i innych składników. Dowiedzą się też, jak prawidłowo podać danie, aby wyglądało elegancko.

Pod naszym bacznym okiem każdy przedszkolak, stanie się prawdziwym smakoszem!

Zajęcia kulinarne

Zdrowo - owocowo

Wigilia

Sałatka Jeżyki