Andrzejki

Dzieci z  grupy „Pszczółki”, andrzejkowy dzień spędziły na wesołej zabawie, w której wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli.

Zainspirowani przysłowiem ludowym: „Święty Andrzej ci ukarze, co ci los przyniesie w darze”, uczestnicy zabawy z entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do wróżenia. Podobnie jak w poprzednim roku, tak i teraz dzieci z wielką ciekawością oczekiwały na to, co się wydarzy. Każdy chciał dowiedzieć się, co go czeka w przyszłości, kogo pozna, kim zostanie w dorosłym życiu. Oczywiście wszystkie „ przepowiednie” traktowaliśmy jak żarty.

Wróżby rozpoczęliśmy od lania wosku przez klucz i próby odczytywania, co przypominają uformowane z niego figurki. Dzieci wykazywały się tu dużą wyobraźnią.  Nie zabrakło też wróżenia z wędrujących butów, dwóch serc przekłuwanych szpilkami, wrzucania grosika do miski z wodą.

Andrzejkowa zabawa była okazją do tworzenia radosnej atmosfery wśród dzieci oraz integrowania grupy.