BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 12 stycznia br. w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy. Już odpowiednio wcześniej wymyśliliśmy sobie stroje, wprawiliśmy się w atmosferę zabawy, by ten wspaniały dzień przeżyć jak najlepiej. Nasze przebrania sprawiły, że Panie nie mogły Nas poznać. I o to chodzi w tej zabawie! - to znaczy, że Nasze stroje były trafione w 10!!! Najwięcej przedszkolaków zamieniło się w postaci z bajek. Wśród nich byli: super- bohaterowie, żołnierze, policjanci (to chłopcy); biedronki, królewny, wróżki, księżniczki, to najczęściej wybierany strój przez dziewczynki.

Bal rozpoczął się od ustawienia pociągów z każdej grupy i prezentacji strojów przy muzyce. Pani Prowadząca obdarzona imponującym talentem wokalnym zachęcała wszystkich małych i dużych do zabawy tanecznej. Wśród tańców była samba, tango i nawet muzyka romantyczna. Każdy znalazł coś dla siebie. Tańczyliśmy w parach, w kole, skakaliśmy do góry. Pląsaliśmy przy muzycznych hitach tegorocznego karnawału. Nie zabrakło również uwielbianych przez wszystkich, popularnych ,,kaczuch”. Dominował jednak styl dowolny. Odbył się również konkurs na najlepszego tancerza i tancerkę tegorocznego balu. Jak już rozbolały nas nogi od pląsów i wygibasów Pani Prowadząca zaprosiła Nas do zabawy w zgadywanie. Pytania dotyczyły bajek, czyli tego co bardzo lubimy oglądać, tak więc nie było na Nas mocnych. Na wszystkie udało się nam odpowiedzieć. Wzięliśmy też udział w zabawach ruchowych: ,,Kot w Butach”, ,,Czarownica”, ,,Kamień i diament”.

Wspólna zabawa dostarczyła nam wiele pozytywnych emocji a przy tym sprawiła wiele radości. Dziękujemy Pani dyrektor za zorganizowanie nam super balu.

M. N.- Sz.,  M.Ch.