Dzień Edukacji Narodowej

,,Niech się każdy rozwesela, bo dziś Dzień Nauczyciela” pod takim hasłem w PP nr 2 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Gr. II ,,Myszki” i gr. IV ,,Jeżyki” wraz z paniami Kasią i Magdą przygotowały program artystyczny z tej okazji. Dzieci wierszem, piosenką oraz tańcem podziękowały wszystkim Paniom za trud włożony w ich rozwój i wychowanie. Grupy stanęły na wysokości zadania, każde słowo wypowiedziane i wyśpiewane przez małych artystów wzbudziło podziw wśród przybyłych gości.  Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę, do której zostali zaproszeni pracownicy przedszkola. ,,Wszystkie duże Panie zmieniły się w małe Anie” i zaprezentowały się na scenie. Każda musiała sprostać zadaniu jakie zostało jej powierzone. Były piosenki, wiersze, naśladowanie zwierzątek, popularne zabawy przy muzyce: ,,Kółko graniaste”, ,,Balonik”.

Na zakończenie dzieci podarowały wszystkim Paniom pamiątkowe laurki. Głos zabrała również Pani Dyrektor Mariola Zielińska, która złożyła serdeczne życzenia całej kadrze Publicznego Przedszkola Nr 2.

M.Ch.