Dzień flagi

Nasza społeczność przedszkolna, 4 maja br., ubrana w biało – czerwone stroje włączyła się w uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Dzieci z grupy V wprowadziły flagę do sali, rozpoczynając całą uroczystość. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy - Mazurka Dąbrowskiego, w postawie wyrażającej szacunek,  z zachowaniem powagi i spokoju. Dzieci wysłuchały informacji o Dniu Flagi oraz Konstytucji 3 maja. Każde dziecko otrzymało flagę polski, aby następnie zaśpiewać piosenkę pt.: „Barwy ojczyste” (sł. Czesław Janczarski). Starszaki wyrecytowały wiersz o fladze. Dzieci z grupy V wyprowadziły flagę z sali, kończąc jednocześnie uroczystość.

W dekoracji sali, wykorzystane zostały flagi, które dzieci wcześniej zrobiły w swoich grupach.

Taka uroczystość to swoista lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków,  które na swój dziecięcy sposób poczuły to co wcześniej, wyśpiewały:

„Czerwień to miłość,

Biel serce czyste.

Piękne są nasze barwy ojczyste!”

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.