Dzień Przedszkolaka w PP2

,, Każdy przedszkolak dobrze wie ,

że kiedy 20 września zbliża się ,

od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują

Dzień Przedszkolaka”

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce – bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Nasze przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach.

Najstarsza grupa Żabki z dedykacją dla wszystkich przedszkolaków przywitała ich wierszem i piosenką. Po powitaniu dzieci miały do wykonania specjalne zadania – które potwierdzały , że są prawdziwymi przedszkolakami i odpowiadały na pytania dotyczące życia przedszkolnego. Wykonały wspólnie z grupą obrazek z różnych materiałów . I tak: Gr. 1. wykonała słoneczko z kasztanów, gr. 2. układała  uśmiechniętą buźkę z woreczków, gr. 3. – kwiatka z kamyków, a gr. 4. serduszko z klocków. Najstarsza grupa zaprezentowała drzewo z pomponów.

Następnie Pani Monika od rytmiki porwała wszystkie dzieciaki i ich panie do tańca i śpiewu. Było dużo śmiechu, skakania i wygibasów przy znanych nam utworach muzycznych.

Następnie Pani Bożenka zaprosiła wszystkie dzieci do złożenia przysięgi na wzorowego przedszkolaka. Z właściwą powagą, stojąc, dzieci powtarzały słowa mając uniesione do góry dwa paluszki.

Na koniec nastąpiło podsumowanie słowami ,, Od tej chwili jesteście prawdziwymi przedszkolakami, dużymi dziewczynkami i dużymi chłopakami.”

Na zakończenie imprezy, każda grupa dostała za zadanie wykonać w swojej sali wspólny plakat upamiętniający ten wyjątkowy dzień. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, o który zadbała Pani Agnieszka – tj. pysznych owoców, soczku i małego słodkiego co nieco w misiowej postaci.

Pani Asia, Bożenka i Marta, które organizowały ten dzień dziękują wszystkim dzieciom za fajną zabawę. Jesteście super przedszkolaki!