Konkurs recytatorski w Krasnalu

15 marca 2013 w Przedszkolu „Krasnal” odbył się Konkurs Recytatorski, W konkursie brały udział dzieci 4, 5, 6 letnie i jeden trzylatek.

Zainteresowanie było duże, gdyż zgłosiło się 34 uczestników. Na konkurs należało przygotować wiersz Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do recytacji. Wśród wierszy nie zabrakło „Bambo”, „Skarżypyty”, „Okulary”, „Abecadło” i wielu, wielu innych.

Celem konkursu była popularyzacja utworów wybranych pisarzy, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Była to również okazja do przełamywania nieśmiałości i zaprezentowanie swoich umiejętności recytatorskich na większym forum.

Dzieci na widowni z zainteresowaniem śledziły występy swoich kolegów i koleżanek, nagradzając ich gromkimi brawami.

Przy  ocenie recytatorów wzięto pod uwagę: dobór repertuaru jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Wobec wysokiego i wyrównanego poziomu zaprezentowanych utworów postanowiono nagrodzić wszystkich uczestników. Każdy z uczestników konkursu z rąk Pani wicedyrektor Anny Sykus otrzymał „Statuetkę Mikrofonu”. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie wszystkim uczestnikom konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów !!!!!!!!. Serdecznie dziękujemy dzieciom za udział  oraz rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

J. S-Sz