Muzyka instrumentalna przez wieki

27 lutego br. mieliśmy okazję wysłuchać instrumentalnych kompozycji wybitnych kompozytorów różnych epok. Dzieci poznały utwory m.in.: G.F. Handel’a - „Muzyka na wodzie”, V. Gomez’a  -„Romans”, P. Czajkowskiego- „Jezioro łabędzie”, J. L. Mendelssohn’a – „Marsz weselny”.

Artyści wykonali aranżację tych utworów na instrumentach tj.: trąbka piccolo (mała), trąbka, wiolonczela, gitara klasyczna, werbel, keyboard. Dzieci rozpoznawały brzmienie tych instrumentów, poznały ich budowę. Wysłuchały utworów w wykonananiach solowych przez wymienione instrumenty, dzięki czemu mogły się z nimi lepiej osłuchać. Następnie wysłuchały aranżacji symfonicznej, przez co poczuliśmy się jak na prawdziwym koncercie w filharmonii.

Obcowanie z muzyką artystyczną wpływa na rozwój wrażliwości estetycznej.  Dzieci uczą się przeżywać i słuchać muzykę poważną, co pozytywnie na nie wpływa. Z niecierpliwością, czekamy na kolejny koncert w naszym przedszkolu!