Ogłoszenie o rekrutacji

Szanowni Państwo !

Rozpoczynamy rekrutację na nowy rok szkolny2013/2014

Prosimy o pobranie kart zgłoszenia dziecka do przedszkola

W naszej placówce rekrutacja odbywać się będzie systemem tradycyjnym, nie prowadzimy naboru systemem elektronicznym. Od 15 lutego2013r. można pobierać u referenta przedszkola lub u nauczyciela placówki kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola, kartę dodatkowych informacji o dziecku.

Przedszkole prowadzi rekrutację w oparciu o zasadę powszechnej dostępności. Zasady przyjęcia dzieci do przedszkola określa statut, na podstawie którego został opracowany regulamin naboru dzieci, szczegółowo określający reguły obowiązujące podczas przebiegu rekrutacji do placówki na określony rok szkolny. Z regulaminu wynikają także obowiązki rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola, oraz obowiązki przedszkola wobec rodziców.

Rodzice mają prawo ubiegać się o przyjęcie dziecka do wybranego przez siebie przedszkola tylko poprzez złożenie karty zgłoszenia w terminie od 1 marca do 29marca 2013. W przedszkolu prowadzony jest rejestr zgłoszonych kart dziecka.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor może przyjąć do przedszkola dziecko, które ukończyło dwa i pół roku.

W pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są:

• Dzieci niepełnosprawne posiadające orzeczenie do kształcenia specjalnego;
  • Dzieci sześcioletnie i dzieci pięcioletnie odbywające obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne;
  • Dzieci już uczęszczające do Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Nowym Dworze Mazowieckim;
  • Dzieci matek lub ojców samotnie wychowujących dzieci;
  • Dzieci matek i ojców, wobec których orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji;
  • Dzieci z rodzin zastępczych;
  • Dzieci obojga rodziców pracujących;
  • Dzieci, które mają rodzeństwo uczęszczające do naszego przedszkola;
  • Komisja powołana przez dyrektora przedszkola oprócz wymienionych kryteriów może przyjąć dodatkowe jeśli sytuacja tego wymaga.

W przypadku zgłoszenia większej liczby dzieci niż liczba miejsc w przedszkolu dyrektor odpowiednim zarządzeniem powołuje komisję kwalifikacyjną .

W dniu 17 kwietnia 2013 r. odbędzie się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej kwalifikującej dzieci do przedszkola. Komisja sporządza listę przyjętych i nieprzyjętych dzieci oraz protokół z posiedzenia.

W dniu 15 maja 2013 r. o godz. 1500wywieszone zostaną w przedszkolu listy dzieci przyjętych do przedszkola.

Dzieci, które nie zostały przyjęte z powodu braku miejsc mogą na prośbę rodziców zostać umieszczone na liście rezerwowej dzieci oczekujących na przyjęcie do przedszkola.

Przewidywany termin podpisywania umów rodziców  z dyrektorem do 15 września 2013 r.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA!