Pasowanie

„My jesteśmy przedszkolacy,

Wszyscy mili, ładni tacy.

Chcemy pięknie Was powitać,

Opowiedzieć co tu słychać”

Tymi słowami  ,w dniu 21 listopada , w naszym PP 2 rozpoczęło się „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie się uczyły, cierpliwie znosiły próby części artystycznej.

Podczas uroczystości maluchy z gr.I „Pszczółki” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Razem dzielnie zmagały się z zadaniami jakie przygotowały im panie wychowawczynie: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły. Emocjom, wzruszeniom i oklaskom nie było końca :)

Po zakończonej części artystycznej, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania. Dzieci złożyły przysięgę przedszkolaka.

Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało dyplom i album ze zdjęciami.

Uroczystość pasowania była imprezą niezwykle udaną i miała charakter rodzinny „...bo przedszkole drugim domem jest...”. Jej głównym celem, było włączenie najmłodszej grupy do społeczności przedszkolnej. Maluszki zdały test zawodowo udowodniły, że w pełni zasługują na miano PRZEDSZKOLAKA

Na zakończenie, rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.

Na dowód, że się dobrze bawiliśmy na zdjęciach to uwieczniliśmy :)

J.O.