Pieczenie pierników

kolędy śpiewają,

na choince świecidełka

radośnie wieszają.”

Przedszkolaki z PP2 rozpoczęły przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i zgodnie z tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca w poszczególnych grupach przebiegała bez trudu. Dzieci z zaangażowaniem  mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej receptur. Jednak najwięcej satysfakcji sprawiło wszystkim wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, serduszek, aniołków przy pomocy foremek.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania  lukrem i barwnymi posypkami.

Zabawa była wspaniała!

Pierniczki wyszły przepiękne :)

M.Ch.

Przygotowanie pierników w grupach:

MISIE

MYSZKI