Policjant z KPP NDM w Krasnalu

W miesiącu październiku tradycyjnie jak co roku nasze przedszkole odwiedził Pan Szymon Koźniewski z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Każde z nich chętnie przechodziło po makiecie „zebry”, głośno wypowiadając słowa: „spojrzę w lewo, spojrzę w prawo i jeszcze raz w lewo”. Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny. Każda scenka sytuacyjna została omówiona przez funkcjonariusza, ze szczególnym zwróceniem uwagi na prawidłowe zachowania. Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadanie o codziennej pracy policjanta, możliwość obejrzenia radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął na parkingu przedszkola i  posłuchania policyjnej syreny.

Na zakończenie spotkania z rąk Pana Szymona Koźniewskiego dzieci otrzymały broszurkę z zamieszczonymi zasadami i zagadkami dotyczącymi bezpiecznego zachowania. Zaproszony gość natomiast w ramach podziękowania za poświęcony czas, rzetelnie przekazaną wiedzę oraz życzliwość podczas spotkania z przedszkolakami został obdarowany dyplomem. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

J.S-Sz.