PP2 w Wymysłach pod Lasem

,,Jestem sobie ogrodniczka…” pod takim hasłem przedszkolaki z PP2 bawiły się, 7 maja 2013 r., w gospodarstwie agroedukacyjnym w Wymysłach.

Podczas pobytu w gospodarstwie dzieci mogły nauczyć się wielu nowych rzeczy. Tematyczne zajęcia w ciekawy sposób ukazały specyfikę pracy w ogrodzie. Przedszkolaki sadziły kwiatki i cebulę, wysiewały warzywa, zagrabiały oraz wykonywały wiele innych prac w ogrodzie tak, aby go odpowiednio przygotować. Był też czas na spotkanie ze zwierzętami, dzieci miały możliwość pogłaskać i nakarmić m.in. małe jagnię, owce, króliczka, kury, kaczki. Po męczącej pracy przyszedł czas na odpoczynek i swobodną zabawę. Dzieci posiliły się również pysznymi kiełbaskami z ogniska. Na zakończenie pobytu uczestnicy wycieczki własnoręcznie zasadzili w doniczkach aksamitki, które następnie ozdobili kolorowymi trawkami. Tego dnia wszyscy bawili się wspaniale a do przedszkola wracali pełni wrażeń i pozytywnych doznań (więcej zdjęć w galerii).

M. Ch.