Szanujemy środowisko w którym żyjemy- konkurs ekologiczny

Dnia 23.04.13r.  w Publicznym Przedszkolu Nr 2 odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem ,,Szanujemy środowisko w którym żyjemy”.

W konkursie wzięły udział dzieci z grup starszych ,,Myszki”, ,,Biedronki” i ,,Zajączki”. Na początku spotkania ,,Myszki” zaprezentowały krótki program artystyczny zachęcając wszystkie dzieci do wspólnego śpiewu i zabaw rytmicznych przy muzyce.

Następnie zostały wyłonione drużyny z poszczególnych grup, które miały okazję wykazać się wiedzą ekologiczną. Dzieci odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, układały puzzle. Quiz wiedzy ekologicznej przeplatany był różnymi konkurencjami sportowo – zręcznościowymi.

Na koniec dzieci złożyły ślubowanie ogłaszając się strażnikami przyrody. Pani dyr. Anna Sykus podziękowała wszystkim za udział w konkursie i wręczyła każdej drużynie nagrody dyplomy i kolorowe ,,Układanki – przybijanki”.

Foto i tekst: Nauczycielki z gr. integracyjnej- M. Marciniak, A. Gawińska, E. Żulińska