Warsztaty pszczelarskie

Dnia 21 października nasze przedszkole odwiedził pszczelarz z pasieki „Boża Iskierka". Warsztaty pt.: „Fascynujący świat pszczół” prowadził  pan Maciej Gościniak . W niemal teatralnym otoczeniu i przy pomocy podstawowych narzędzi pszczelarskich prowadzący przybliżył słuchaczom świat tych niesamowitych owadów.

Pan Maciej w bardzo ciekawy i bajkowy sposób przedstawił przedszkolakom fascynujący świat pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się jakie „pokoje’” mają w ulu pszczoły, w jaki sposób funkcjonuje społeczność pszczół i dlaczego pszczelarz znaczy królową. W trakcie zajęć można było dotknąć plastra pszczelego, zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula a nawet spróbować pszczelich produktów. Dzieci mogły też zobaczyć żywe pszczoły w szklanym „mini ulku”. Z wonnych plastrów wosku ulepione zostały świece. Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę pt.: „Fascynujący świat pszczół" i drewniany nożyk do miodu, a jako potwierdzenie zdobytej wiedzy otrzymało certyfikat uczestnictwa w warsztatach. To była wspaniała lekcja przyrody dla małych i dużych.

www.bozaiskierka.pl