Wierszyki Łamiące Języki

Konkurs Wierszyki łamiące języki

W dniu 10.02.2023 w naszym przedszkolu odbył się logopedyczny konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, zachęcanie do występów na scenie, rozwijanie poprawnej artykulacji ćwiczonych głosek. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z wszystkich grup wiekowych. W konkursie wzięło udział 17 uczestników a nad konkursem czuwała pani Sylwia – nasza neurologopeda. Dzieci oceniało szanowne jury w składzie: przewodnicząca Pani vicedyrektor Anna Sykus (logopeda) oraz pani Aleksandra Tometczak (terapeuta SI, logopeda). Oceniono dobór tekstu oraz jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, kulturę słowa, artykulację a także ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałym przygotowaniem i talentem recytatorskim. Jury miało nie lada wyzwanie by wyłonić zwycięzców.

Po naradzie ogłoszono wyniki:

I miejsce Hanna Ch. z grupy V

II miejsce Gabriela K. z grupy III

III miejsce Adrianna K. z grupy V

Przyznano także 3 wyróżnienia:

Nela J. z grupy I

Franciszek W. z grupy III

Emilia T. z grupy III

Ogromne podziękowania należą się rodzicom, którzy przygotowali swoje pociechy do występu. Podziękowania należą się także naszej Radzie Rodziców, która ufundowała i zakupiła nagrody dla uczestników konkursu.