Wizyta w bibliotece

26 listopada 2014 roku dzieci z grupy IV z Publicznego Przedszkola nr 2 odwiedziły filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Modlinie Starym. Dla „Jeżyków” było to pierwsze spotkanie, podczas którego mogły zapoznać się z funkcjami biblioteki i jej wyposażeniem. Pani bibliotekarka Dorota Putkowska pokazała dzieciom księgozbiór biblioteki oraz omówiła regulamin czytelnika. Przedszkolaki dowiedziały się też jak dokładnie wygląda książka i kto ją tworzy. W skupieniu i z zainteresowaniem oglądały książki, wysłuchały bajki czytanej przez Panią bibliotekarkę i z zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie o znanych utworach literatury dziecięcej. Ponadto wykonały rysunki swojego ulubionego misia z bajki, które zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece. Na koniec spotkania „Jeżyki” wypożyczyły książki do przedszkola.                                                                               Zajęcia w bibliotece wzbudziły duże zaciekawienie wśród dzieci. Dla przedszkolaków było to miłe przeżycie i dlatego z chęcią wybierzemy się do niej po raz kolejny. Dzieci i nauczycielki dziękują Pani Dorocie Putkowskiej za serdeczną atmosferę podczas spotkania oraz rozbudzanie zainteresowań książkami wśród małych czytelników. Wyjście do biblioteki zorganizowały nauczycielki z grupy IV Bożena Kowalska i Katarzyna Liberacka.

B.K., K.L.