Zielony ogródek

Grupa IV „Jeżyki”  nie mogąc doczekać się kolorowej i ciepłej wiosny postanowiły założyć „zielony ogródek”.  Na początku dzieci oglądały cebulki kwiatów, porównywały ich wielkość i kształt. Dowiedziały się jakie warunki są niezbędne roślinom do rozwoju- ziemia, woda i słońce. Następnie pomagały i same sadziły kwiaty cebulowe- hiacynty i żonkile, oraz warzywa - dymkę na szczypiorek i zasiały pietruszkę oraz  rzeżuchę.

Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Każdego dnia  oczekują na to kiedy z tych małych cebulek wyrosną piękne, kolorowe kwiaty. Teraz kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym  miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.

A.Z.