Myszki 2016/2017

Szara myszka”

 

Szara myszka w szafie mieszka,

a na imię ma Agnieszka.

Ma w szufladzie trzy koszule,

kapelusze, szelki, sznurek.

 

Grywa w szachy, pisze wiersze,

tuszem robi szlaczki pierwsze.

chętnie szynkę je i groszek,

kaszę, gulasz, gruszek koszyk.

 

 

 

Myszki” to grupa IV  integracyjna, liczy 20 dzieci. Są to  zgrane i zżyte ze sobą  przedszkolaki 4, 5 i 6 letnie. Większość dzieci  uczęszcza do przedszkola już trzeci rok.  

Ulubionymi  formami  aktywności dzieci z grupy IV  są zabawy ruchowe w sali oraz na świeżym powietrzu, gry sportowe, konstruowanie budowli z klocków, zabawy tematyczne, oraz swobodne rysowanie.

Są otwarte na świat, zdobywają nowe wiadomości i umiejętności zwłaszcza dzięki ciekawym zajęciom, które organizują im wychowawczynie. Wszystkie te zajęcia uczą nasze dzieci otwartości, szanowania  pomysłów i umiejętności swoich kolegów i koleżanek.

 Pamiętają o kulturalnym zachowaniu się wobec rówieśników i dorosłych. Dbają o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Troskliwie opiekują się młodszymi kolegami, pomagają sobie wzajemnie.. W przestrzeganiu zawartych umów i norm społecznych pomaga im Kodeks Przedszkolaka.

Są wesołe i chętnie bawią się ze sobą. Pomimo połączenia dzieci z różnych grup, są otwarte na nowe znajomości i budowanie silnych więzi. 

W grupie IV pracuje: Pani Julita, Ola, Krysia, Kasia a nad porządkiem czuwa Pani Hania.